Medical Solution je mlada kompanija koja ima devetogodišnje iskustvo u oblasti genetičkog testiranja.

Siguran, profesionalan i pouzdan partner

Naš tim ne čine samo ljudi iz sveta medicine, međutim oni su upravo “ mozak operacije” koji nam je omogućio da budemo prepoznati kao siguran, profesionalan i pouzdan partner kako od strane struke tako i od strane pacijenata koji nas redovno preporučuju svojim prijateljima.

Velika podrška su i najbolji genetičari kod kojih možete zakazati savetovanje.

Female Doctor Working Medicine Specialist (1)

Vizija kompanije

Naša vizija je da budemo sinonim za kompaniju koja stalno postavlja više standarde kada je analiza genetičkog koda u pitanju i na taj način pomognemo kako opštoj populaciji tako i ljudima koji se bore sa bolestima a ne znaju im poreklo.

Da budemo sinonim za kompaniju koja posluje u dosluhu s vremenom koje dolazi i prenosimo nova naučna otkrića na polju genetike svojim klijentima.

Članovi Medical Solution tima

Ivana Photo

Ivana Buzadžić

Molekularni biolog i fiziolog, specijalista genetike

Nakon diplomiranja na Biološkom fakultetu u Beogradu, smer molekularna biologija i fiziologija, volontirala na Institutu za biološka istraživanja “Siniša Stanković”, Univerziteta u Beogradu.

2006. godine počela je sa radom u laboratoriji za humanu genetiku i prenatalnu dijagnostiku KBC Zvezdara. Aktivni je član genetičkog savetovališta.

2011. godine završila je specijalističke studije sa temom Genetički polimorfizmi citohrom P450 i povezanost sa Parkinsonovom bolešću.

2008/2009 upisala je doktorske studije, smer Neuronauke, modul Neurobiologija sa neuroimunohemijom, Univerziteta u Beogradu.

Tema disertacije – Povezanost genetičkih polimorfizama sa motornim i ne-motornim komplikacijama kod Parkinsonove bolesti, završena na Vojno medicinskoj akademiji.

2012. godine u saradnji sa odeljenjem psihijatrije bolnice dr Dragiša Mišović, pokrenula je studiju farmakogenetike u terapiji depresije i schizophrenije.

Zajedno sa lekarima odeljenja za psihijatriju KCS i bolnice dr Dragiša Mišović, formulisala drugi doktorat sa temom – Farmakogenetičke varijacije u terapiji depresije.

2015. godine pokrenula je sektor molekularne dijagnostike u Laboratoriji za medicinsku biohemiju NovaMed, gde je i dalje stručni saradnik.

2016. godine radi na razvoju nutrigenetike u Aqualab laboratoriji.

2016. godine pokrenula projekat analize telomera i usporavanja ćelijskog starenja.

2018. godine, direktor i vlasnik GEMMO centra, prvog genetičkog savetovališta za personalizovanu medicinu.

2019. godine, upisala doktorske studije na medicinskom fakultetu u Zagrebu.

2020. godine, osnivač Geno Life-a, zastupnik T.A. Sciences, personalizovana suplementacija.

Poslednjih godina intenzivno radi na primeni genetike u personalizovanoj medicini, na polju farmakogenetike, nutrigenetike, sportske genetike.

Član je Društva genetičara Srbije, Društva za neuronauke Srbije, KLINIS
Publikacije: Radovi objavljeni u recenziranim časopisima, monografijama, zbornicima radova

Slika

Jelena Veličković

Molekularni biolog i fiziolog, specijalista genetike

Jelena Veličković (devojačko Đurović) diplomirala je 2011. godine na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, studijska grupa Molekularna biologija, smer Primenjena genetika.

Doktorske studije je upisala 2012. godine na istom fakultetu, smer genetika, a svoju doktorsku disertaciju pod nazivom „Analiza polimorfizama gena za receptor za vitamin D i gena asociranih sa trombofilijom kod žena sa idiopatskim infertilitetom“ odbranila je u oktorbu 2017. godine.

U zvanje docenta izabrana je 17.05.2019. na fakultetu za primenjenu ekologiju Futura.

U zvanje naučnog saradnika, oblast medicinskih nauka-medicina, izabrana je 22.01.2020. na Medicinskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu.

Na početku svoje profesionalne karijere, dr Jelena Veličković bila je zaposlena na Medicinskom fakultetu u Beogradu, u DNK laboratoriji instituta za Sudsku medicinu, stručno i profesionalno usavršava u oblasti forenzičke i medicinske genetike skoro 10 godina.

Tokom perioda decembar 2013.-februar 2014. godine jedan deo svoje doktorske disertacije odrađuje na Medicinskom fakultetu, Univerziteta u Čanakaleu, Turska, u DNK laboratoriji na katedri za Medicinsku genetiku.

Pored učešća u nacionalnom projektu, tokom 2014/2015 godine, učestvovala je u međunarodnom naučnom bilateralnom projektu sa Republikom Slovenijom pod nazivom „DNK tipizacija drevnih skeletnih ostataka u cilju identifikacije“.

Tokom marta 2018. godine, na Medicinskom fakultetu, Univerziteta u Čanakaleu, Turska, učestvuje u studiji prenatalne dijagnostike aneuploidija i mikrodelecija/duplikacija iz uzoraka amnionske tečnosti i fetalnog abortiranog materijala i prolazi obuku za metodu sekvenciranja naredne generacije (engl. NGS sequencing) i analizu komparativne genomske hibridizacije (engl. CGH micro array).

Nastavlja blisku saradnju sa kolegama iz Turske, kako na polju nauke, tako i na polju najsavremenije molekularno-genetiče dijagnostike.

Od maja 2021. prelazi u privatnu dijagnostičku praksu gde učestvuje u formirajunju genetičke laboratorije za humanu genetiku, da bi 2023 osnovala svoju laboratoriju za kliničku dijagnostiku koja uključuje hematologiju, biohemiju, imunohemiju i genetiku.

Svoj dosadašnji naučni rad predstavila je kroz brojne radove objavljene u časopisima međunarodnog značaja, kao i kroz kongresna saopštenja na skupovima međunarodnog značaja u zemlji i inostranstvu.

Višestruki je recenzent u nekoliko inostranih časopisa, a takođe je i član Društva genetičara Srbije, Udruženja za farmakogenomiku i personalizovanu terapiju Srbije i Društva molekularnih biologa Srbije.